Home Warsztaty dziennikarskie KONKURS DZIENNIKARSKI „OBOK NAS" - 2011/2012
KONKURS DZIENNIKARSKI „OBOK NAS" - 2011/2012 PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność poinformować, że w bieżącym roku szkolnym organizujemy drugą edycję KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO „OBOK NAS”. Zapraszamy serdecznie do udziału uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnych naszego powiatu, a do współpracy zachęcamy nauczycieli polonistów.
Celem naszego konkursu jest m.in. budowanie wrażliwości u młodych ludzi na to, co „obok nas” i pomoc w zrozumieniu roli oraz istoty pracy dziennikarskiej, zadań i działania mediów.
Pragniemy kontynuować ideę konkursu organizowanego przez Bibliotekę  Miejską w ubiegłych latach, a o patronat poprosiliśmy Starostwo Powiatowe oraz  red. naczelnego ”Gazety Średzkiej” Zbigniewa Króla.

Żyjemy w ciekawych czasach, w dynamicznej epoce mediów. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie, obserwując i oceniając świat, zapragnęli zabrać głos w ważnych dla siebie i społeczeństwa sprawach.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Poniżej regulamin.

 

 

REGULAMIN

KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO  „OBOK  NAS”

ZAŁOŻENIA OGÓLNE  I CELE KONKURSU:

  • Zainspirowanie do rozwijania uzdolnień humanistycznych  młodzieży
  • Pobudzanie kreatywności i obywatelskich postaw
  • Wyłonienie młodych talentów dziennikarskich
  • Kształcenie umiejętności dziennikarskich

 

ZASADY KONKURSU:

1.   Konkurs przeznaczony dla młodzieży szkolnej miasta i powiatu średzkiego w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne i oceniany w tych dwóch kategoriach

2.   Nie narzucamy jednej formy dziennikarskiej, a zatem oczekujemy np. na reportaże, felietony, wywiady, fotoreportaże, recenzje …

3.   W tym roku  proponujemy, aby inspiracją dziennikarskich wypowiedzi były trzy podstawowe wartości, na których zbudowana jest kultura europejska. Są nimi PRAWDA, DOBRO I PIĘKNO. Tematyka  prac jest dowolna,  choć  powinna  nawiązywać do jednego  z wymienionych pojęć. Być może zechcecie przedstawić piękno ludzkiego życia lub piękno świata? A może rozpatrzycie pojęcie prawdy w życiu  człowieka  lub  poruszycie zagadnienie dobra we współczesnym świecie? Trzy greckie wartości składające się na ideał, do którego powinien dążyć także współczesny człowiek uczyńcie mottem waszych prac.

4.   Teksty w formie maszynopisu formatu A4, drukowanego czcionką 12,

z pojedynczym odstępem miedzy wierszami objętości do 2 stron maszynopisu można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać pocztą na adres organizatorów : Zespół Szkół Rolniczych, ul. Kosynierów 2b , 63-000 Środa Wlkp.  z dopiskiem „KONKURS DZIENNIKARSKI

5.   Praca indywidualna, niepublikowana powinna być umieszczona w kopercie razem z następującymi danymi: imię i nazwisko, adres, tel. (szkoła, opiekun, adres szkoły, tel. szkoły)

Poza nagrodami rzeczowymi dla najlepszych w obu kategoriach  przewidujemy publikację  tekstów nagrodzonych uczniów  w „Gazecie Średzkiej”.

O wynikach konkursu i rozdaniu nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Listę zwycięzców oraz wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły: www.zsrsroda.pl

ETAPY KONKURSU

 

  • Rozesłanie informacji, wyłonienie zainteresowanych udziałem w konkursie - listopad

(prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i dostarczenie jej lub przesłanie na podany niżej adres do 20 grudnia 2011) .

  • Konsultacje u nauczycieli polonistów i praca indywidualna .

Termin nadsyłania prac do 29 lutego  2012 r.

  • Ogłoszenie wyników, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w marcu 2012 roku, o czym poinformujemy w stosownym czasie.

Pytania dotyczące organizacji i przebiegu konkursu prosimy kierować

na adres:

K. Kaczor, A. Jasińska

Zespół Szkół Rolniczych

ul. Kosynierów 2 b

63-000 Środa Wlkp.

Sekretariat tel. 61-285-23-29

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Organizatorki

  • Katarzyna Kaczor
  • Agnieszka Jasińska