Home Warsztaty dziennikarskie „OBOK NAS’’ PO RAZ TRZECI
„OBOK NAS’’ PO RAZ TRZECI PDF Drukuj Email

„Skąd ja mogę wiedzieć, że nadajesz się na dziennikarza? – sposób jest tylko jeden. Spróbuj. Jeśli masz coś do powiedzenia takiego, co według ciebie musisz powiedzieć, to pisz, wysyłaj do redakcji, a ona ci to prawdopodobnie odeśle z powrotem…’’ – tą wypowiedzią dziennikarza londyńskiego TIMESA, udzieloną młodszemu koledze organizatorki konkursu dziennikarskiego OBOK NAS rozpoczęły spotkanie z laureatami.

Po raz trzeci już przeprowadzony i rozstrzygnięty został konkurs dla zainteresowanej dziennikarstwem młodzieży szkolnej powiatu średzkiego.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 19 marca w ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH w Środzie Wlkp. Obecni byli Starosta Tomasz Pawlicki, Dyrektor Bogusław Biernat oraz przewodniczący jury redaktor Radia Merkury Rafał Regulski. Wraz z uczestnikami przybyły także nauczycielki języka polskiego: Justyna Jędrzejak (SP i gimnazjum w Słupi Wielkiej) i Jolanta Bździuch (ZSE Łękno). Konkursowi patronuje Gazeta Średzka.

 

 

O wyłonieniu najlepszych prac zdecydowały cztery najistotniejsze kryteria: myśl, materiał, pióro i technika (sposoby redagowania tekstów), a inspiracją do samodzielnych wypowiedzi miały być słowa Świętego Pawła: „Tak więc trwają wiara ,nadzieja ,miłość – te trzy…’’

Laureatkami konkursu zostały:

Martyna Gieburowska z kl. I gimnazjum Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wlkp. za reportaż „Podaj dalej’’ (I miejsce )

Natalia Pera z kl. I LO z ZSR w Środzie Wlkp. za felieton : „Współczesny Tarzan” (II miejsce)

Milena Piasecka z kl. II Gimnazjum w Nowym Mieście za esej „Wiara – Przykry obowiązek?’’ (III miejsce)

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, Redakcji Gazety Średzkiej  i  Starostwu Powiatowemu za patronat. Szczególne podziękowania składamy redaktorowi Regulskiemu, który podzielił się z  zebranymi obserwacjami na temat zawodu dziennikarza, mówiąc o emocjach jakie mu towarzyszą o dochodzeniu prawdy, rzetelności, a także zdradzał niektóre tajniki zawodu „radiowca’’.

Organizatorki: K. Jasińska-Kaczor, A. Jasińska