styczeń

           W roku szkolnym 1960/61 zorganizowano Pracownię Mechanizacji Rolnictwa w budynku ogrodnictwa przy internacie. Pracownia zajmuje trzy pomieszczenia: magazyn, garaż i właściwa pracownia. Pomieszceniate zajmują powierzchnię 110 m kw. Pracownia posiada pełne wyposażenie warsztatowe z zakresu prac stolarsko - metalowych. Pracownia posiada też 3 traktory do nauki jazdy, traktor jednoosiowy z pełnym kompletem narzędzi do uprawy roli oraz samochód ciężarowy. Razem 5 pojazdów.


           W miesiacu styczniu w ramach zajęć praktycznych młodzież poszczególnych klas wyjeżdżała na polowanie na zające w charakterze nagonki. Mimo silnego mrozu z polowań przywożono dużo wrażeń oraz fundusze na wyjazdy do teatru, opery czy wycieczki letnie. Dniówka była dość wysoka bo wynoszaca 40 zł. Warto więc było się trochę pomęczyć. Złapane zające wywożone będą w inne okolice wraz za granicę.

           A oto parę ciekawostek o gospodarstwie szkolnym w Kijewie.
Od jesieni trwają prace nad budową internatu dla uczniów odbywajacych prakttykę wiosenną i letnią. Internat będzie oddany do uzytku już na wiosnę!
Uciążliwy brak wody w Środzie daje się wszystkim we znaki. W Kijewie bydło pojono brudną wodą ze stawu. Teraz skończyły się troski, gdyż wykopano studnie głębinową dającą pod dostatkiem świeżej wody. Trwają też prace nad doprowadzeniem wody do wszystkich pomieszczeń gospodarskich.

           I jeszcze jedna nowinka! Gospodarstwo szkolne zakupiło i zainstalowało mechaniczną dojarkę, ale krowy w dalszym ciągu doi się ręcznie. Zapytujemy dlaczego?

12 lutego

           Członkowie Koła ZMW przy naszym Technikum urzadziły "Wieczornicę" w Dominowie. Na program złożyły się popisy gimnastyczne prowadzone przez prof. Szczepańskiego, jednoaktówka Fredro "Świeczka zgasła" przygotowana przez Kółka dramatyczne. Orkiestra, śpiew i monologi wypełniły ciekawy program.

18 lutego

           W Powiatowym Domu Kultury w Środzie odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Tańca (eliminacje powiatowe). Orkiestra szkolna "Torz" zajęła II miejsce.
Piosenkarka Zofia Kasprzyk zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.

9 kwietnia

           W Poznaniu w Klubie "Mozaika" na Starym Rynku odbyły się eliminacje wojewódzkie recytatorów. Uczeń Dębowski Jan zajął V miejsce a zespół ze Środy zajął II miejsce zespołowo oraz otrzymał wyróżnienie.

13 kwietnia

           W naszej szkole odbyło się spotkanie z radnymi. Na spotkaniu tym młodzież oraz pracownicy PTR otrzymali odpowiedzi na wiele dręczących problemów oraz ustalono zobowiązania.

19 kwietnia

           W świetlicy zebrała się cała młodzież oraz pracownicy PTR aby uczestniczyć w wiecu protestacyjnym. Przemawiał Pan Dyrektor oraz prof. Pepeta. Na wiecu uchwalono rezolucję protestacyjną, w której domagano się zaprzestania ingerencji i agresywnych działań na Kubie.

29 kwietnia

           Zespół chóralny oraz orkiestra dały program artystyczny na akademii 1 - Majowej w szpitalu. Po występach dyr. Szpitala złożył podziękowania wraz z symbolicznymi wiązankami kwiatów, które przy bardzo życzliwej atmosferze sali wręczono prof. Harłosowi oraz solistce chóru Zofii Kasprzyk.

1 maja

           O godz. 8.30 cała młodzież odświętnie ubrana zebrała się na dziedzińcu internatowym. Tu każdy otrzymał szturmówkę i po sprawdzeniu obecności wymaszerowaliśmy na stadion KS "Polonia" gdzie była zbiórka grup manifestacyjnych. Referat okolicznościowy wygłosił tow. Miłostan. Następnie uformowany pochód wyruszył ulicami miasta. Na rynku z trubuny grupy manifestacyjne witali przedstawiciele władz partyjnych powiatu średzkiego, stronnictw demokratycznych, władz administracyjnych oraz działacze społeczni powiatu.
Powrót do strony