Zaplanuj zajęcia

aktualności

Mistrzostwa Wielkopolski w naszej hali
07 stycznia 2019

Już po raz siódmy Zespół Szkół Rolniczych był gospodarzem lekkoatletycznych zawodów halowych. W sobotę piątego stycznia w hali gier odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą wszystkich kategorii wiekowych, a na lekkoatletycznej bieżni miting z programem biegów i skoków.
 W konkursie pchnięcia kulą można było zobaczyć jednego z najlepszych w Europie juniora młodszego – średzianina Wojciecha Maroka. Wojtek reprezentuje UKS Orkan Środa, czyli uczniowski klub  sportowy działający przy naszej szkole. Zdecydowanie zwyciężył z wynikiem 18,06 a drugie miejsce w tym konkursie zajął nasz uczeń – Jakub Wlazły.  Kuba godnie zaznaczył udział naszych uczniów w zawodach znakomitym rekordem życiowym – 15,23. Ten wynik oznacza nie tylko jego rekord życiowy, lecz absolutny rekord szkoły.
 W pchnięciu kulą wystąpiły także dziewczęta z lekkoatletycznej klasy sportowej: IIIC. Jolanta Ludwiczak za jęła czwarte miejsce w konkursie juniorek młodszych a Martyna Kosmowska ósme.
W konkurencjach biegowych i skokach w gronie ponad stu uczestników wystąpiło także sporo naszych uczniów. Ewelina Rozmiarek zajęła trzecie miejsce w finale biegu na 60m juniorek, a w biegu młodziczek szósta była Martyna Dubert.
 Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zawodników z całej Wielkopolski oraz województw kujawsko–pomorskiego i dolnośląskiego. Otwarcia zawodów w towarzystwie Burmistrza Piotra Mielocha, Starosty Ernesta Iwańczuka, prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki – Jacka Biernackiego, średzkiego olimpijczyka Rafała Wieruszewskiego dokonała dyrektor Ewelina Zawielak. Relację z tego wydarzenia przekazała Telewizja Poznań (https://poznan.tvp.pl/40731852/05012019 wiadomości z dnia 5.01.2019 od 4,50min)  Znakomitą obsadę podkreśla fakt udziału w zawodach ponad dwudziestu medalistów Mistrzostw Polski. W biegu na 60ppł można było podziwiać czarnoskórą mistrzynię ubiegłorocznej Olimpiady Młodzieży a jej rywalką była zawodniczka UKO Orkan – Anna Kulpińska mająca tak że na koncie medal z mistrzostw Polski. W skoku w dal zwyciężyła zawodniczka UKS czapla Białe Błota (Bydgoszcz) świetnym rezultatem – 5,41, mistrzyni Polski Młodziczek w 2018 roku.  I tu jej rywalką była zawodniczka UKS Orkan – Weronika Kadłubowicz. Weronika skoczyła 4,90 i zajęła trzecie miejsce. To najlepszy wynik osiągnięty w tej hali. Lepszy mogłaby osiągnąć swego czasu nauczycielka naszej szkoły: Agnieszka Cichowlas, oczywiście gdyby wtedy ta hala już była. Podwójne zwycięstwo odniósł Nikita Jaruszyński – zawodnik Orkanu a jednocześnie polski  repatriant z Kazachstanu. Od roku mieszka w Polsce a na miejsce kontynuowania swojej kariery wybrał właśnie Środę. Zwyciężył w skoku w dal i skoku wzwyż.