W czwartek 11 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  W tym dniu oficjalnie przyjęliśmy do naszego grona uczniów  klas pierwszych.  Ślubowanie złożyli przedstawiciele klas:  1 TRŻ (wych.  p. Joanna Deska-Werkowska), 1 TOL (wych.  p. Justyna Musiał-Michalak), 1 TME (wych. p. Magdalena Malinowska), 1 MŚ (wych. p. Joanna Zegar-Nowak).  

Podczas uroczystości pani Dyrektor Ewelina Zawielak podziękowała m.in. panu Staroście za wsparcie finansowe naszej szkoły na modernizacje pracowni zawodowych oraz korytarza oraz przedstawicielom firm: Faro - za pomoc finansową na odnowienie korytarza i  KMK Agro - za  przekazanie na rzecz szkoły pomocy naukowych do pracowni mechatroniki.

Po części oficjalnej (przygotowanej pod kierunkiem p. J. Zegar-Nowak) rozpoczęła się cześć artystyczna. Tu pałeczkę przejął nasz gość specjalny - pan Sławomir. 

Pierwsze zadanie: "Nauczyciel - też człowiek" okazało się niełatwe, ale pełne emocji i radości. Otóż do zadań walczących o nagrody niespodzianki należało rozpoznanie ze zdjęć nauczycieli z czasów przedszkolno-szkolnych.  Trzy walczące drużyny miały czasem duży kłopot z rozpoznaniem osób ze zdjęć, ale dzięki drobnym podpowiedziom w postaci znanych powiedzonek nauczycieli każdą osobę udało się rozpoznać.

Kolejną niespodzianką było pokazanie 25 karykatur nauczycieli namalowanych przez argentyńskiego artystę 

Pito Camposa. Każdy z nauczycieli,  który miał szansę  zostać namalowany miał okazję pierwszy raz zobaczyć swoją karykaturę. Karykatury zaś zawisły na korytarzu szkolnym.

Największy zaś aplauz wzbudził finał akademii - kiedy to pani dyrektor zaprosiła wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły do zaśpiewania piosenki dla uczniów.  Z pewnością  słowa piosenki "weź się naucz, ...weź nie ściemiaj, ...weź to zalicz... " staną się od tego dnia motywem przewodnim dla wszystkich uczniów ZSR i nie tylko.

 

11 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej

6 czerwca 2020 r. 

 

 

Aktualności

Plan zajęć

Zastępstwa

e-dziennik

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta  z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Strona stworzona przez kapary.com

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

Tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
fax: (061) 285-22-64
e-mail:
 zsrsroda@onet.pl