Pierwszy miesiąc nauki w obecnym roku szkolnym był dla naszej młodzież bardzo intensywny. Warto dodać, że nasza szkoła jest od tego roku objęta Certyfikacją MON – u, a nasza jednostka patronacką jest 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny.

 

Ale po kolei.

  • 1 września i 17 września to udział naszej młodzieży w uroczystościach patriotycznych w ramach pamięci o smutnych wydarzeniach II wojny światowej. O tych datach raczej rozpisywać się nie trzeba, chyba...
  • 14 września, realizowaliśmy zajęcia w Bazie na Krzesinach. Tematyką była musztra, obrona przeciwchemiczna, budowa i obsługa wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz zajęcia sportowe na hali sportowej.
  • 19 września, gościliśmy na zajęciach w naszej szkole współpracujących w kształceniu młodzieży mundurowej przedstawicieli Agencji Mienia Wojskowego, Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi i Muzeum Broni Pancernej. Nasi uczniowie otrzymali wiele informacji przydatnych podczas planowania swojej przyszłości z Wojskiem.
  • 26 września udaliśmy się na zajęcia do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.  Organizatorem zajęć było Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów, które prowadzi zajęcia promujące sprawy proobronne!

 

Podczas całodniowego szkolenia młodzież mundurowa przyswajała      widzę na następujących punktach nauczania: rzut granatem, obrona      przeciwchemiczna, musztra, budowa broni oraz zajęcia na symulatorze strzelań Śnieżnik, na którym mieliśmy okazję spędzić spora ilość czasu szkoląc się podczas różnych scenariuszy z pola     walki.

 

  • 27 września, w szkole gościł przedstawiciel WKU Poznań, który przedstawił informacje o zadaniach Komendy a następnie skupił się na podaniu młodym ludziom informacji o drodze jaką trzeba przejść podczas planowania swojej przyszłości z Wojskiem.

Wiec, wrzesień mieliśmy bardzo aktywny. W październiku nie zwalniamy, dalej się szkolimy. O szczegółach napiszemy w przyszłym tygodniu.

 

09 października 2018

Intensywny miesiąc szkoleń uczniów certyfikowanych klas wojskowych z Środy Wlkp.

6 czerwca 2020 r. 

 

 

Aktualności

Plan zajęć

Zastępstwa

e-dziennik

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta  z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Strona stworzona przez kapary.com

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

Tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
fax: (061) 285-22-64
e-mail:
 zsrsroda@onet.pl