Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta  z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Strona stworzona przez kapary.com

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

Tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
fax: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

15 listopada odbyła się w naszej szkole akcja: „Mamy Niepodległą”, której pomysłodawcą jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wpisuje się ona w świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nawiązuje do napisanej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski, która dzięki sprytnie przygotowanej w konspiracji akcji, wykorzystując radiotelegrafy dawnych zaborców została wysłana do przywódców państw biorących udział w I wojnie światowej oraz państw neutralnych.

Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał symboliczną kartkę pocztową, na której może napisać dla niej, dla Naszej Ojczyzny życzenia, lub dla innych obywateli naszego kraju.

Poprzez uniwersalny charakter akcji łączymy pokolenia, utrwalamy i wzmacniamy świadomość dat związanych z odzyskaniem niepodległości, przypominamy, że to święta optymistyczne. Radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje, integruje na poziomie lokalnym i ogólnopolskim, sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i budowaniu postaw patriotycznych, promuje nowoczesny patriotyzm.

 

15 listopada 2018
„Mamy Niepodległą”

 

 

Aktualności

Plan zajęć

Zastępstwa

e-dziennik

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu