Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

100. Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
28 grudnia 2018

W tym roku obchodziliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości a niedawno także 100. Rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie certyfikowanych klas wojskowych z naszej szkoły pamiętają o takich wydarzeniach i aktywnie uczestniczą w wydarzeniach upamiętniających ważne wydarzenia z naszej historii.

I tak:

• 21 grudnia w naszej szkole pisany był test sprawdzający nasza wiedzę o Powstaniu, nasza wiedza jest w tym temacie bardzo dobra. W tym samym dniu uczniowie klas III brali udział w uroczystym odsłonięciu pomnika poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu.

• 27 grudnia, braliśmy udział w uroczystościach organizowanych w naszym mieście. I tak: Rozpoczęliśmy od udziału w inscenizacji historycznej ,,Na pomoc Walczącemu Poznaniowi” na Starym Rynku w naszym mieście. Następnie udaliśmy się na Mszę Św. do Kolegiaty. Po mszy kolejnym punktem uroczystości było składanie kwiatów na Kwaterze Powstańców na Cmentarzu Parafialnym. Ostatnim aktem w tym uroczystym dniu było racowisko na Starym Rynku.

• 28 grudnia, udaliśmy się na uroczystości do Warszawy. Wszystko rozpoczęło się od Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej p.w Męczeństwa św Jana Chrzciciela. Kolejna część uroczystości odbywała się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza upamiętniliśmy pamięć Powstania Wielkopolskiego. Ostatni akcent uroczystości odbył się na Powązkach. Postawa naszej umundurowanej młodzieży jest godna uwagi a wychowanie patriotyczne ważnym punktem w edukacji w naszej szkole!

 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com