ZJAZD 
27 maja 2023 r

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Zastępstwa

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Dzień Dla Niepodległej w Zespole Szkół Rolniczych i Gimnazjum Nr 3
09 listopada 2018

9 listopada 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dla Niepodległej związany z obchodami 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Podczas przygotowań do tego Dnia ćwiczyliśmy śpiewanie hymnu oraz przystroiliśmy naszą szkołę. 

W piątek na pierwszej lekcji każda klasa wykonywała kartkę dla Niepodległej, na kolejnej lekcji pisaliśmy dyktando na 100 słów, zaś na trzeciej lekcji mogliśmy rozwiązać 100 zadań matematycznych oraz pobiec w biegu 100 razy na 100m.

Na uroczystej akademii o godz. 11.11 odśpiewaliśmy wraz z naszymi gośćmi i innymi szkołami w kraju 4 zwrotki hymnu, bijąc Rekord dla Niepodległej.

Następnie klasa wojskowa złożyła uroczystą przysięgę.

Program artystyczny przygotowany przez klasę 1 TOL i część klasy 2 MOL pod kierunkiem pani Justyny Musiał-Michalak okazał się przejmującym wydarzeniem. Każdy z nas z zapartym tchem obserwował historię Polski przedstawioną gestem i muzyką.  W przedstawieniu wzięli również udział nasi mali goście - przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Środzie Wlkp., za co serdecznie dziękujemy.

Następnie przyszedł czas na zmagania sportowe - czyli Bieg dla Niepodległej. Drużyny z każdej klasy miały za zadanie przebiec krótki bieg z przeszkodami i odpowiedzieć na pytania związane z historią Polski. 

Na zakończenie usłyszeliśmy kilka życzeń napisanych w kartkach dla Niepodległej.