Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Historyczny występ lekkoatletek

05 czerwca 2019

Brązowy Medal w  Lidze Lekkoatletycznej szkół w Ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyły dziewczęta z naszej szkoły. To historyczny sukces. Po pierwsze z uwagi, że jest pierwszym w historii tej imprezy w aktualnej, drużynowej formule.
 Historyczny także w ten sposób,  że przejdzie do historii jako ostatni, a to z uwagi na reformę edukacji i fakt, że to ostatni rocznik gimnazjalistów.  Jest to także efektowne pożegnanie ze szkołą absolwentów klasy sportowej Gimnazjum nr 3.  Dziewczęta rozpoczynały edukację jako uczennice Gimnazjum nr 3 przy ZSRol, a później funkcjonowały jako klasa gimnazjum przy SP3 Środa.  To właśnie uczennice klasy III GiC (wychowawca i trener zarazem - Agnieszka Cichowlas) stanowiły trzon zespołu. Na  szczególną uwagę zasługuje także to, że w reprezentacji szkoły wystąpiły wszystkie uczennice klasy III GiC w stu procentach.
 Do Piły jechały z niewielkimi szansami, ponieważ awans zdobyły z dalszej pozycji, jednak wiadomo było że są spore rezerwy. Udane występy, a także dodatkowe wzmocnienia zespołu sprawiły, że do punktów zdobytych w eliminacjach rejonowych ( 1014) dołożyły ponad dwieście punktów. W finale dziewczęta  uzbierały ich ponad 1200.  Do punktacji zalicza się każdy z szesnastu wyników w poszczególnych konkurencja wg tabel wielobojowych. Przed ostatnią konkurencją: sztafetą 4x100 metrów już było wiadomo, że będą bronić trzeciego miejsca. Tuż za naszą ekipą plasowała się szkoła z Żerkowa, która dysponowała lepszą sztafetą.  Poza tym sztafeta jest zawsze loteryjna z racji możliwości zgubienia pałeczki lub przekroczenia strefy zmian. Taka sytuacja przytrafiła się naszym dziewczętom  w zawodach rejonowych.. Tym razem powiodło się i pomimo straty około jednej sekundy do Żerkowa udało się obronić miejsce na podium.


Brązowe medale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej odebrały: Martyna Dubert, Jolanta Ludwiczak, Paula Hamrol, Magda Czwojdrak, Wiktoria Jankowiak, Martyna Kosmowska, Joanna Duda,  Zofia Stawicka, Aleksandra Konieczna, Kinga Skonieczna, Gabriela Jankowiak, Marta Wujek, Oliwia Nowak. Agnieszka Kwiatkowska, Zuzanna Korcz
 

 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com