Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi z udziałem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego oraz Zespołu Szkół Rolniczych


16 września 2020

 

W dniu 13 września uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Natalia Kaczmarek z 3 TRŻ i Marcin Goliński z 4 MOL wraz z panią dyrektor Eweliną Zawielak i wicedyrektor Ewą Głowacką wzięli udział w ogólnopolskich dożynkach premiera czyli III Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi z udziałem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

Święto, które odbywało się w Pólku pod Bralinem (niedaleko Kępna), rozpoczęło się od Mszy Świętej celebrowanej przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Po zakończonej mszy korowód dożynkowy z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu przeszedł na miejsce głównych uroczystości. Głos zabrali m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski.

Mogliśmy obejrzeć prezentację obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

Podczas wydarzenia koła gospodyń i lokalni wytwórcy zaprezentowali lokalną żywność i ludowe rękodzieło, premier zaś wręczył medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości Kołom Gospodyń Wiejskich za pielęgnowanie polskiej tradycji.

Wśród wieńcy dożynkowych nie zabrakło również wieńca powiatu średzkiego.

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com