Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta  z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Strona stworzona przez kapary.com

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

Tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
fax: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

 

W dniu 13 września uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Natalia Kaczmarek z 3 TRŻ i Marcin Goliński z 4 MOL wraz z panią dyrektor Eweliną Zawielak i wicedyrektor Ewą Głowacką wzięli udział w ogólnopolskich dożynkach premiera czyli III Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi z udziałem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

Święto, które odbywało się w Pólku pod Bralinem (niedaleko Kępna), rozpoczęło się od Mszy Świętej celebrowanej przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Po zakończonej mszy korowód dożynkowy z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu przeszedł na miejsce głównych uroczystości. Głos zabrali m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski.

Mogliśmy obejrzeć prezentację obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

Podczas wydarzenia koła gospodyń i lokalni wytwórcy zaprezentowali lokalną żywność i ludowe rękodzieło, premier zaś wręczył medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości Kołom Gospodyń Wiejskich za pielęgnowanie polskiej tradycji.

Wśród wieńcy dożynkowych nie zabrakło również wieńca powiatu średzkiego.

16 września 2020
III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi z udziałem Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego oraz Zespołu Szkół Rolniczych


 

 

Aktualności

Plan zajęć

Zastępstwa

e-dziennik

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu