Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta  z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Strona stworzona przez kapary.com

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

Tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
fax: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

W sobotę 4 stycznia gościliśmy na naszych obiektach najlepszych lekkoatletów Wielkopolski. Odbywały się bowiem Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą i otwarty miting w pozostałych konkurencjach. Zawodu celebrował dwukrotny średzki olimpijczyk, wychowanek UKS Orkan Środa Rafał Wieruszewski.   Wśród  uczestników było wielu reprezentantów Polski.
Sporym sukcesem zakończyły się te zawody dla naszych uczniów.   Zdobyli dwa złote medale i dwa srebrne. W kategorii seniora zwyciężył Jakub Wlazły. Jego wynik to 14,22, a został uzyskany kula o wadze 7 kg. W kategorii juniora młodszego dwa pierwsze miejsca zajęli bracia: Damian i Karol Rodziak. Rewelacyjny wynik osiągnął Damian, który pchnął kulę o wadze 5 kg na odległość 16,82. To, jeśli nie najlepszy wynik w kraju to na pewno jeden z dwóch-trzech najlepszych.  Jeżeli to powtórzy za miesiąc to powinien zdobyć medal na mistrzostwach Polski. Wynik Karola – srebrnego medalisty – 11,75. Srebrny medal zdobyła także Jolanta Ludwiczak. Zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek młodszych z wynikiem 11,75.
W ramach odbywającego się równolegle mitingu w hali w konkurencjach biegowych wystąpiła także liczna grupa naszych uczniów – jednocześnie zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Orkan przy Zespole Szkół Rolniczych. Dobrze zaprezentowali się pierwszoklasiści: Martyna Dubert oraz Igor Kominek.

 

07 stycznia 2020
Mistrzostwa Kulomiotów

 

 

Aktualności

Plan zajęć

Zastępstwa

e-dziennik

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu