Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Kiermasz podręczników

Oferta uzyskania uprawnień do prowadzenia łodzi motorowych i skuterów wodnych dla uczniów

29 lutego 2024

OFERTA UZYSKANIA UPRAWNIEŃ DO PROWADZENIA ŁODZI MOTOROWYCH I SKUTERÓW WODNYCH DLA UCZNIÓW 

 

Miło nam poinformować, że dzięki współpracy naszej szkoły ze szkołą nauki pływania na łodziach i skuterach wodnych udało nam się wynegocjować bardzo korzystną ofertę szkoleń wyłącznie dla uczniów z ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH W ŚRODZIE WLKP. Proszę o zapoznanie i w przypadku zainteresowania postępowanie zgodnie ze wskazówkami poniżej.
W razie pytań proszę o kontakt z naszymi nauczycielami - Pan Marek Idaszek - tel. 692 856 242 i Waldemar Krzyżanowski - tel. 690 688 172.
 

Do czego uprawnia patent sternika motorowodnego?

Po pierwsze - prowadzenia wszelkich  łodzi motorowych (również skuterów wodnych) po wodach śródlądowych (na tych wodach nie ma ograniczeń dotyczących wielkości łodzi i mocy silnika - wyjątkiem jest młodzież, która nie ukończyła 16 lat , ma ograniczenie mocy silnika do 60kW – ograniczenie to zostanie automatycznie zmienione po ukończeniu 16 lat).

Po drugie - prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12m, po morskich wodach wewnętrznych (zarówno w dzień, jak i w nocy i bez ograniczenia odległości od brzegu) oraz po pozostałych wodach morskich, ale tylko w dzień i w strefie 2Mm od brzegu (Mm – mila morska = 1852m).

  

Umiejętność pływania łodziami motorowymi i posiadanie stosownych uprawnień motorowodnych jest przydatna nie tylko do bezpiecznego uprawiania turystyki wodnej lub sportów motorowodnych, ale również jest doceniana w wielu służbach mundurowych i brana pod uwagę w procesach rekrutacji do Sił Zbrojnych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz innych podmiotów ratownictwa wodnego. 

 

Posiadanie patentu sternika motorowodnego można porównać do posiadania prawa jazdy kat. B

 

Jak się zapisać?

do 23.03.2023 napisz meila ze zgłoszeniem na adres id.mar@wp.pl i waldemar071@gmail.com, do tego dania również dokonaj 50 % wymaganej wpłaty na konto 63124068431111001088121294.

Możesz również zaprosić drugą osobę dorosłą /rodzica jednego lub obu/. Rodzinne szkolenie będzie punktowane jeszcze niższym kosztem. Za dwie osoby zapłacisz tylko 1200 zł /600 zł za osobę/.
 

 

Gdzie pływamy i kiedy?
Szkolenie trwa 1 dzień i kończy się egzaminem na patent sternika motorowodnego. Przygotowanie teoretyczne prowadzimy wcześniej na podstawie:

  • - naszego skryptu wysłanego mailem,

  • - prezentacji prowadzonej przez instruktora,

  • - bazy pytań testowych,

  • - konsultacji z instruktorem na szkoleniu praktycznym.

Szkolenie trwa tylko jeden dzień i jest kursem intensywnym, skoncentrowanym na praktycznych aspektach prowadzenia jednostek pływających. Rozpoczyna się około godz. 9:00, a kończy tego samego dnia około godziny 19:00. Pływamy na jeziorze Średzkim w terminie wspólnie ustalonym /maj, czerwiec/.

 

 W cenie szkolenia są:

  • materiały edukacyjne,

  • koszty eksploatacji łodzi motorowej,

  • szkolenie praktyczne i teoretyczne,

  • opłata egzaminacyjna.
     

Kto prowadzi szkolenie?

zobacz na www.kochamzagle.plReasumując
Koszt dla 1 osoby - 650 zł /koszt całkowity - szkolenie teoretyczne, praktyczne i egzamin/
Koszt dla 1+ rodzice - pływanie rodzinne - 600 zł/osoba /koszt całkowity - szkolenie teoretyczne, praktyczne i egzamin/
Pływamy na jeziorze Średzkim.

 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com