Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta  z plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Strona stworzona przez kapary.com

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

Tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
fax: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Ostatni dzień roku kalendarzowego bezwzględnie wymaga podsumowania, cóż jednak zrobić, kiedy jego rozmiarów nie pomieści Facebook?  Trzeba zrobić to sposobem, zastosować metodę ścisłej syntezy i wysokiego poziomu uogólnień. Na wstępie trzeba zaznaczyć rzecz zasadniczą: jeśli jesteś uczniem Zespołu Szkół Rolniczych, szkoła pozna Twoje uzdolnienia, sprawności i umiejętności, a następnie wykorzysta je w praktyce.Znajdzie do tego nadarzające się okazje lub sama je stworzy. Będzie też dumna z Twoich osiągnięć i Cię za nie pochwali.
- W roku 2022 nasi sportowcy organizowali zawody szkolne i uczestniczyli w nich, ale brali udział także w tych powiatowych i wojewódzkich, wygrywali mistrzostwa Polski, Europy, nawet na Florydzie i w Anadii i to w najróżniejszych dyscyplinach, od LA, poprzez gry zespołowe, sztuki walki, aż po ... szachy!
- Tyle samo można powiedzieć o szkolnych wyjazdach. Poszczególne klasy i specjalizacje zawodowe wykorzystały szeroką ofertę wycieczek tematycznych i rekreacyjnych. Wśród tych ostatnich Tropical Island, zoo, pasieka lub rajd, pośród bardziej edukacyjnych wrocławska Clarena, Śmiełów lub byliny w Dobrympolu i - bagatelka - Porto (!), ale dla najdzielniejszych i najodważniejszych... survival!
- Panie Pedagog wyczuliły społeczność szkolną w poszczególnych akcjach na problemy cukrzycy, raka piersi, Hiv/Aids, zdrowie psychiczne, potrzeby osób z niepełnosprawnościami, a wtórowały im kampanie dotyczące praw kobiet, Czytanie za free czy kursy ratownictwa medycznego.
- Poradnik dla ucznia uporządkował nieco życie w szkole, a szereg akcji, warsztatów i spotkań zaowocował uruchomieniem Tik Toka, prezentacją medialną ciekawych postaci, pobiciem rekordu oglądalności posta (35 mln oglądających ,,pojemność" budki wartowniczej), apelami świątecznymi i okolicznościowymi, akcjami i konkursami szkolnymi oraz przedsięwzięciami natury charytatywnej (tu ze szczególnym wkładem Rady Rodziców ZSR)
- Wrażliwi humaniści, miłośnicy języka ojczystego i obcych, mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w konkursach tematycznych, recytatorskich, lekcjach otwartych i muzealnych, prezentacjach multimedialnych i filmikach oraz na kilka jeszcze innych sposobów.
- Kierunki związane z wojskowością doczekały się w tym roku materiału telewizyjnego na swój temat na dowód, że praca Opiekunów i uczniów zasługuje na najwyższe uznanie. Lokalnie już od lat stanowią nieodłączny element każdej ważnej akcji i uroczystości, teraz dowiedziała się o tym cała Polska.
- Reklama także na najwyższych obrotach przez cały rok. Spoty radiowe, reklama w prasie, w sieci, grafika, telezakupy, udział w przedsięwzięciach szkolnych oraz doszkolenie za granicą to tylko niektóre działania kierunku.
- Nie inaczej z wetami. Ci - jak co roku - bronią praw zwierząt, wspierają średzkie schronisko, doszkalają się, spotykają z ciekawymi ludźmi i organizują akcje charytatywne na rzecz zwierząt lub biorą czynny udział w przedsięwzięciach na rzecz osób potrzebujących różnorakiego wsparcia.
- Za sprawą klas techników technologii żywności, PP, branżowych szkoła często pachnie domem. Tu gotuje się i piecze wszystko - od chleba i pierogów aż po wymyślne, fantazyjne dania, których nie powstydziłby się najbardziej uznany szef kuchni.
- Za jedne z najważniejszych wydarzeń mijającego roku uznać także trzeba, wizytę samorządowców ze Szwajcarii, akredytację na Erasmusa, wystawę prac plastycznych naszych uczniów w Galerii Miejskiej, otwarcie salki sensorycznej, wampiriadę, kursy operatorów kombajnów, wózków jezdniowych i opryskiwaczy, doposażanie kolejnych sal lekcyjnych, aktywność innych kierunków w naszej szkole... , ale o tym już chyba w przyszłym roku.
- Trzeba podkreślić czynny udział Rady Rodziców w życiu szkoły. Rada współfinansuje bardzo wiele projektów, inicjuje ogrom bardzo potrzebnych akcji, towarzyszy nam i nas wspiera.
Na koniec życzymy szczęśliwego Nowego Roku
 
31 grudnia 2022

Podsumowanie 2022 roku

 

 

Aktualności

Plan zajęć

Zastępstwa

e-dziennik

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu