Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Podsumowanie 2022 roku

31 grudnia 2022
Ostatni dzień roku kalendarzowego bezwzględnie wymaga podsumowania, cóż jednak zrobić, kiedy jego rozmiarów nie pomieści Facebook?  Trzeba zrobić to sposobem, zastosować metodę ścisłej syntezy i wysokiego poziomu uogólnień. Na wstępie trzeba zaznaczyć rzecz zasadniczą: jeśli jesteś uczniem Zespołu Szkół Rolniczych, szkoła pozna Twoje uzdolnienia, sprawności i umiejętności, a następnie wykorzysta je w praktyce.Znajdzie do tego nadarzające się okazje lub sama je stworzy. Będzie też dumna z Twoich osiągnięć i Cię za nie pochwali.
- W roku 2022 nasi sportowcy organizowali zawody szkolne i uczestniczyli w nich, ale brali udział także w tych powiatowych i wojewódzkich, wygrywali mistrzostwa Polski, Europy, nawet na Florydzie i w Anadii i to w najróżniejszych dyscyplinach, od LA, poprzez gry zespołowe, sztuki walki, aż po ... szachy!
- Tyle samo można powiedzieć o szkolnych wyjazdach. Poszczególne klasy i specjalizacje zawodowe wykorzystały szeroką ofertę wycieczek tematycznych i rekreacyjnych. Wśród tych ostatnich Tropical Island, zoo, pasieka lub rajd, pośród bardziej edukacyjnych wrocławska Clarena, Śmiełów lub byliny w Dobrympolu i - bagatelka - Porto (!), ale dla najdzielniejszych i najodważniejszych... survival!
- Panie Pedagog wyczuliły społeczność szkolną w poszczególnych akcjach na problemy cukrzycy, raka piersi, Hiv/Aids, zdrowie psychiczne, potrzeby osób z niepełnosprawnościami, a wtórowały im kampanie dotyczące praw kobiet, Czytanie za free czy kursy ratownictwa medycznego.
- Poradnik dla ucznia uporządkował nieco życie w szkole, a szereg akcji, warsztatów i spotkań zaowocował uruchomieniem Tik Toka, prezentacją medialną ciekawych postaci, pobiciem rekordu oglądalności posta (35 mln oglądających ,,pojemność" budki wartowniczej), apelami świątecznymi i okolicznościowymi, akcjami i konkursami szkolnymi oraz przedsięwzięciami natury charytatywnej (tu ze szczególnym wkładem Rady Rodziców ZSR)
- Wrażliwi humaniści, miłośnicy języka ojczystego i obcych, mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w konkursach tematycznych, recytatorskich, lekcjach otwartych i muzealnych, prezentacjach multimedialnych i filmikach oraz na kilka jeszcze innych sposobów.
- Kierunki związane z wojskowością doczekały się w tym roku materiału telewizyjnego na swój temat na dowód, że praca Opiekunów i uczniów zasługuje na najwyższe uznanie. Lokalnie już od lat stanowią nieodłączny element każdej ważnej akcji i uroczystości, teraz dowiedziała się o tym cała Polska.
- Reklama także na najwyższych obrotach przez cały rok. Spoty radiowe, reklama w prasie, w sieci, grafika, telezakupy, udział w przedsięwzięciach szkolnych oraz doszkolenie za granicą to tylko niektóre działania kierunku.
- Nie inaczej z wetami. Ci - jak co roku - bronią praw zwierząt, wspierają średzkie schronisko, doszkalają się, spotykają z ciekawymi ludźmi i organizują akcje charytatywne na rzecz zwierząt lub biorą czynny udział w przedsięwzięciach na rzecz osób potrzebujących różnorakiego wsparcia.
- Za sprawą klas techników technologii żywności, PP, branżowych szkoła często pachnie domem. Tu gotuje się i piecze wszystko - od chleba i pierogów aż po wymyślne, fantazyjne dania, których nie powstydziłby się najbardziej uznany szef kuchni.
- Za jedne z najważniejszych wydarzeń mijającego roku uznać także trzeba, wizytę samorządowców ze Szwajcarii, akredytację na Erasmusa, wystawę prac plastycznych naszych uczniów w Galerii Miejskiej, otwarcie salki sensorycznej, wampiriadę, kursy operatorów kombajnów, wózków jezdniowych i opryskiwaczy, doposażanie kolejnych sal lekcyjnych, aktywność innych kierunków w naszej szkole... , ale o tym już chyba w przyszłym roku.
- Trzeba podkreślić czynny udział Rady Rodziców w życiu szkoły. Rada współfinansuje bardzo wiele projektów, inicjuje ogrom bardzo potrzebnych akcji, towarzyszy nam i nas wspiera.
Na koniec życzymy szczęśliwego Nowego Roku
 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com