Zaplanuj zajęcia

aktualności

Sukces organizacyjny i sportowy
23 maja 2019

19 maja nasza szkoła była organizatorem Rejonowych Igrzysk Młodzieży szkolnej w Lekkoatletyce.  Gościliśmy najlepszych lekkoatletów szkół z powiatów: wrzesińskiego, gnieźnieńskiego, śremskiego, jarocińskiego i poznańskiego. Na starcie stanęło ponad trzystu uczestników, więc impreza imponująca.   Zawody zostały przeprowadzone sprawnie, a uczestnicy chwalili sobie przyjęcie i sprawny przebieg zawodów.
 Punktualnie o godzinie 10,30 przywitania uczestników oraz uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała dyrektor pani Ewelina Zawielak i  ruszyły pierwsze konkurencje.
 Odbyły się biegi na 100m, 300m, 600m, 1000m, 80 ppł, 110ppł. 200ppł, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut dyskiem oraz sztafety 4x100m

Sukces organizacyjny to jednak nie jedyny sukces. W walce na bieżni, skoczniach i rzutniach nasi uczniowie walczyli skutecznie o czołowe miejsca.
 Łącznie  nasi uczniowie zdobyli jedenaście medali.
 Złote medale zdobyli: Zuzanna Korcz w skoku wzwyż, Jakub Fibner w biegu na 200m przez płotki, Kacper Benedykczak w rzucie dyskiem.

Srebrne medale zdobyli: Marek Cylka na 100m, Martyna Dubert na 200m przez płotki, Marta Wujek na 300m, Antoni Bielecki w rzucie dyskiem

Brązowe medale zdobyli: Piotr Tuliński w skoku wzwyż, Gabriela Jankowiak na 1000m, Joanna Duda w rzucie dyskiem oraz Oliwia Nowak w skoku w dal.
 Blisko podium był Bartosz Cieśla, który bardzo dobrym wynikiem na 300 zajął czwarte miejsce. Czwarte miejsce zajęła także sztafeta 4x100m z jego udziałem.  Sztafeta wystąpiła w składzie: B. Cieśla, M. Cylka, P. Tuliński oraz J. Fibner.
 Piąte miejsca zajęły kolejne trzy dziewczyny: Martyna Kosmowska w rzucie dyskiem, Wiktoria Jankowiak na 1000m oraz Ola Konieczna w skoku w dal.
Organizatorem całego przedsięwzięcia była Agnieszka Cichowlas, wspólnie z pozostałymi nauczycielami wychowania fizycznego.
Do pomocy włączyli się także  uczniowie, w tym ekipa chłopców techniczna z klas I TME i I TRŻ. Obsługę biura zawodów i zaplecza gastronomicznego podjęły się i wspaniale wywiązały dziewczęta z klas gastronomicznych.
Wkrótce, po rozegraniu i podsumowaniu wszystkich rejonów- sześciu w Wielkopolsce okaże się kto wystartuje w zawodach finałowych w  Pile.