Zaplanuj zajęcia

aktualności

Sukcesy w Żerkowie i Wrześni

24 września 2019

Ogromne sukcesy odnieśli nasi uczniowie klas pierwszych i drugich. We Wrześni w Memoriale Marian Głuszka wystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich, ale rocznika 2002-2003. Złoty medal zdobył Damian Rodziak w rzucie dyskiem. Blisko medalu była Karolina Mendyka, również w rzucie dyskiem. W czołówce znaleźli się Klaudia Roszyk, Patrycja Bogusławska, Mateusz Stróżyna i Maciej Kozłowski. Na uwagę zasługuje fakt, szczególnie dobrze wypadli pierwszoklasiści.

XIII - Adam Boroniec II TME) na 400m 64,13

Te wyniki złożyły się na sukces w punktacji szkół ZSR w Środzie zajęła ósme miejsce na  37 sklasyfikowanych szkół.
 Damian Rodziak zwyciężyłby także w pchnięciu kulą. Uzyskał wynik 15,43, o metr lepszy od zwycięzcy. Wystąpił jednak poza konkursem, ponieważ regulamin nie pozwalał na start w dwóch konkurencjach.

Jeszcze lepiej wypadli ich młodsi koledzy- uczniowie klas I z rocznika 2004.
To uczniowie klas pierwszych po szkole podstawowej.  Wystąpili w  Żerkowie 4 września, w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół LZS w Lekkiej Atletyce  adresowanych wcześniej dla uczniów gimnazjum.  W wyniku reformy objęły część  uczniów szkół średnich. To Memoriał profesora Bernarda Kobielskiego.
Nasi pierwszoklasiści zdobyli dwa medale i szereg czołowych miejsc. W punktacji szkół  udało się po raz pierwszy od lat znaleźć w strefie dekoracji. Pucharami nagradzanych jest sześć szkół.  Nasza Rolibuda zajęła miejsce piąte.