Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Tenisiści stołowi na medal
20 listopada 2018

Świetnie spisali się nasi reprezentanci w tenisie stołowym w Mistrzostwach Rejonu Poznań Wschód. Chłopcy zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale. Dziewczętom do medalu brakowało niewiele, ale czwarte miejsce to wielka niespodzianka.

Turniej odbył się w naszej hali sportowej poniedziałek 19 listopada. Gościliśmy najlepsze szkoły z powiatów wrzesińskiego, gnieźnieńskiego, śremskiego i jarocińskiego. Rywalizowało osiem szkół dziewcząt i dziewięć chłopców. PO trzygodzinnej rywalizacji w grupach do gier finałowych awansowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W przypadku dziewcząt to niespodzianka, ponieważ ta sztuka nie udała się np. średzkim licealistkom, które na mistrzostwach powiatu były od nich lepsze. W walce o brązowy medal uległy nieznacznie – 3:2 rywalkom z ZSP Gniezno. Świetnie spisała się Magda Wlazły, która pokonała rywalki z Gniezna, które ostatecznie zdobyły srebrne ( II LO Gniezno) i i brązowe (ZSP Gniezno) medal.   Zespół tworzyły jeszcze Natalia Kaczmarek (I TRŻ) i Beata Bączkiewicz (IV GR)
Chłopcy wyszli z grupy na drugim miejscu i w półfinale spotkali się faworytami z Gniezna. Rywale byli lepsi i naszym tenisistom pozostała walka o trzecie miejsce. Przeciwnikiem byli uczniowie ZSO  Śrem. Po pierwszej rundzie singli było 1:1. Zwycięstwo i jeden punkt zapewnił Maciej Kozłowski z I TME. Decydujący w takiej sytuacji bywa debel.  Wraz z partnerem Radosławem Rybką (również I TME) powalczyli i po deblu nasi wyszli na prowadzenie 2:1. W drugiej rundzie singli wystarczyło  wygrać jeden punkt. Ten punkt zdobył już w pierwszym pojedynku Radosław Rybka i wobec przesądzonego zwycięstwa mecz został przerwany z wynikiem 3:1. Rezerwowym w tym zespole był także uczeń I TME – Marcin Wiśniewski. Marcin wystąpił w jednym z deblowych, pojedynków. Był to mecz z ZSP Śrem a debel z udziałem Marcina zwycięski.

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com