Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Tenisiści wzięli wszystko
27 listopada 2019

W rozegranych w naszej hali Drużynowych Mistrzostwach Powiatu – Licealiadzie w Tenisie Stołowym wspaniale zaprezentowali się nasi reprezentanci. W kategorii dziewcząt wystartowały dwa zespoły. Obok doświadczonej pary: Magda Wlazły z III TRŻ i Natalii Kaczmarek wystąpiły dwie pierwszoklasistki: Klaudia Roszyk i Karolina Mendyka. Obydwie to uczennice klasy I g RŻ.  Ich gra sprawiła, że turniej był wyjątkowo emocjonujący. W pierwszym meczu spotkały się z ubiegłorocznym mistrzem – reprezentacją LO. Po  pierwszych dwóch pojedynkach przegrywały 2:0.  Debel wydawał się być formalnością dla rywalek. Tymczasem nasze zawodniczki zwyciężyły i przy stanie 2:1 stanęły do kolejnych dwóch singli. Uskrzydlone zwycięstwem w deblu podjęły walkę. Pierwszy singlowy pojedynek udało się wygrać. Podobnie chwilę drugi, po bardzo wyrównanej walce.  Było to zwycięstwo  3:2 w setach przy bardzo wyrównanej końcówce. Można zaryzykować tezę, że była to walka nerwów. Wymykające się zwycięstwo załamało rywalkę. Od tego momentu nasze pierwszoklasistki szły jak burza. Wygrały grupę i spotkały się z naszą drugą parą. Magda Wlazły i Natalia Kaczmarek nie miały większego problemu z wygraniem swojej grupy. O zwycięstwach zawsze decydował wynik debla, w którym  Natalia świetnie sekundowała Magdzie.  Magda z kolei nie miała żadnych problemów z odniesieniem kompletu zwycięstw i to bez straty seta.  W półfinale obydwie pary odniosły zwycięstwa i jasne się stało, że złoto i srebro należy do nich. I tutaj kolejną niespodziankę sprawiły pierwszoklasistki. Ich mocną stroną było zgranie w deblu i okazało się, że to właśnie one wygrały. Ostatecznie wygrały 3:2, ale to już nie miało znaczenia dla pozycji ZSR w turnieju.
Chłopcy wystąpili w takim samym składzie co w ubiegłym roku: Radosław Rybka i Maciej Kozłowski. W ubiegłym roku wygrali zdecydowanie, więc byli faworytami także w tym roku. Oczywiście nie zawiedli.  Odprawili wszystkich rywali w stosunku 3:0, tracąc tylko jeden punkt w finale.

 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com