Zaplanuj zajęcia

aktualności

Tenisowy Memoriał
10 kwietnia 2019

Już po raz czwarty odbył się organizowany przez naszą szkołę memoriał Miłosza Józefa Szczepańskiego w tenisie stołowym. Turniej znajduje się w kalendarzu wielu pasjonatów tenisa stołowego i ma u nich swoją renomę.  Zawody mają na celu uczczenie pamięci zasłużonego nauczyciela naszej szkoły. Był on w latach 1965 1991 był nauczycielem Wychowania Fizycznego. Rozpoczynając karierę zawodową był pierwszym magistrem WF w Środzie. Zajmował się wieloma dyscyplinami. W 1971 roku Maria Piczuła zdobyła pierwszy średzki  medal Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce i była to jego największa pasja. Był także pasjonatem tenisa stołowego, ale i siatkówki, koszykówki  a także szachów.
 W tegorocznym turnieju wziął udział, wspominając go gorąco absolwent szkoły z 1968 roku – Józef Stanisławski  z Grzybowa. Szczepański był jego wychowawcą i z estymą opowiadał o pojedynkach, które toczył ze swoim wychowawcą. Nauki pobierane przy stole tenisowym owocowały  jeszcze po pięćdziesięciu latach. Józef Stanisławski potrafił toczyć równorzędne i zwycięskie pojedynki z młodszymi absolwentami Miłosz.  W grupie dla uczniów Szczepańskiego zajął drugie miejsce ulegając młodszemu o 24 lata innemu wychowankowi profesora – Leszkowi Gryni. Panowie już po zakończeniu gier turniejowych spędzili sporo czasu przy stole tenisowym ćwicząc zagrania z lat edukacji szkolnej i planowali rewanże za rok. Miejsce trzecie  kategorii absolwentów Miłosza zajął Krzysztof Guźniczak.

W pozostałych grupach nasi uczniowie i absolwenci grali również pierwsze skrzypce. W najsilniejszej grupie, w której grali ligowi zawodnicy zwyciężył ubiegłoroczny  maturzysta naszej szkoły – Krzysztof Katafiasz. Krzysztof poza grą służył również pomocą  w organizacji turnieju.
 W kategorii kobiet zwycięstwo odniosła nasza uczennica  ( II TRŻ)– Magdalena Wlazły. Magda również służyła nieocenioną pomocą organizacyjną.
 Gościem honorowym była żona patrona zawodów - Mirosława Szczepańska, która została uhonorowana pamiątkową statuetką identyczną z tymi, które wręczano zwycięzcą. Sama w towarzystwie starosty średzkiego Ernesta Iwańczuka oraz dyrektor  ZSRol Eweliny Zawielak dekorowała zwycięzców. W rewanżu wychowanek  jej męża  - Józef Stanisławski wręczył wspomnianą statuetkę jej samej.