Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Tenisowy Memoriał
10 kwietnia 2019

Już po raz czwarty odbył się organizowany przez naszą szkołę memoriał Miłosza Józefa Szczepańskiego w tenisie stołowym. Turniej znajduje się w kalendarzu wielu pasjonatów tenisa stołowego i ma u nich swoją renomę.  Zawody mają na celu uczczenie pamięci zasłużonego nauczyciela naszej szkoły. Był on w latach 1965 1991 był nauczycielem Wychowania Fizycznego. Rozpoczynając karierę zawodową był pierwszym magistrem WF w Środzie. Zajmował się wieloma dyscyplinami. W 1971 roku Maria Piczuła zdobyła pierwszy średzki  medal Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce i była to jego największa pasja. Był także pasjonatem tenisa stołowego, ale i siatkówki, koszykówki  a także szachów.
 W tegorocznym turnieju wziął udział, wspominając go gorąco absolwent szkoły z 1968 roku – Józef Stanisławski  z Grzybowa. Szczepański był jego wychowawcą i z estymą opowiadał o pojedynkach, które toczył ze swoim wychowawcą. Nauki pobierane przy stole tenisowym owocowały  jeszcze po pięćdziesięciu latach. Józef Stanisławski potrafił toczyć równorzędne i zwycięskie pojedynki z młodszymi absolwentami Miłosz.  W grupie dla uczniów Szczepańskiego zajął drugie miejsce ulegając młodszemu o 24 lata innemu wychowankowi profesora – Leszkowi Gryni. Panowie już po zakończeniu gier turniejowych spędzili sporo czasu przy stole tenisowym ćwicząc zagrania z lat edukacji szkolnej i planowali rewanże za rok. Miejsce trzecie  kategorii absolwentów Miłosza zajął Krzysztof Guźniczak.

 W pozostałych grupach nasi uczniowie i absolwenci grali również pierwsze skrzypce. W najsilniejszej grupie, w której grali ligowi zawodnicy zwyciężył ubiegłoroczny  maturzysta naszej szkoły – Krzysztof Katafiasz. Krzysztof poza grą służył również pomocą  w organizacji turnieju.
 W kategorii kobiet zwycięstwo odniosła nasza uczennica  ( II TRŻ)– Magdalena Wlazły. Magda również służyła nieocenioną pomocą organizacyjną.
 Gościem honorowym była żona patrona zawodów - Mirosława Szczepańska, która została uhonorowana pamiątkową statuetką identyczną z tymi, które wręczano zwycięzcą. Sama w towarzystwie starosty średzkiego Ernesta Iwańczuka oraz dyrektor  ZSRol Eweliny Zawielak dekorowała zwycięzców. W rewanżu wychowanek  jej męża  - Józef Stanisławski wręczył wspomnianą statuetkę jej samej.

 Komplet wyników turnieju
 
Kobiety

 1. Magdalena Wlazły
 2. Aneta Mroczyńska
 3. Milena Kijak

Do lat 16

 1. Oliwier Ortyl
 2. Grzegorz Mąderek
 3. Szymon Stachowski

17-50 lat

 1. Krzysztof Katafiasz
 2. Jakub Lamperski
 3. Michał Rebelski

Powyżej 50 lat

 1. Janusz Tomczak
 2. Krzysztof Grausz
 3. Robert Klabiński

 

Absolwenci Miłosza
1. Leszek Grynia ( absolwent 1991r)

2. Józef Stanisławski (absolwent 1968r)

3. Krzysztof Guźniczak (absolwent 1986r)

 Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie przez sędziego głównego Piotra Katafiasza, za co  gorąco dziękujemy.

 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com