ZJAZD 
27 maja 2023 r

Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Zastępstwa

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

TYDZIEŃ MATEMATYKI - podsumowanie
24 marca 2019

Tydzień od 18 do 22 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. poświęcony był królowej nauk – matematyce. Pomysłodawczynią tej akcji była nauczycielka matematyki p. Beata Kosakowska. W konkursach brali udział uczniowie ZSR oraz uczniowie gimnazjum i klas ósmych SP3.
W poniedziałek uczniowie rozwiązywali Krzyżówkę – Gigant wyłącznie z hasłami matematycznymi, we wtorek zmagali się ze zadaniami logicznymi, w środę odbył się pokaz mody inspirowanej matematyką, a w czwartek chętni uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
 W piątek na specjalnym apelu uczniowie świetnie bawili się w konkursie na skojarzenia. Potem nastąpiło ogłoszenie wyników wszystkich konkursów  matematycznych.
 W Krzyżówce – Gigant najwięcej poprawnych haseł podali uczniowie klasy
1 TOL i klasy 3C Gim. Zadania logiczne najlepiej rozwiązali uczniowie klasy 1 TRŻ i klasy 8B. W pokazie mody bezapelacyjnie zwyciężył strój zaprezentowany przez uczniów klasy 2 MOL. Jurorom podobały się również stroje uczniów klasy 3C Gim.
 W finałowym podsumowaniu wszystkich zmagań matematycznych zwyciężyła klasa 1 TRŻ. W nagrodę każdy uczeń tej klasy otrzymał kalkulator. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców ZSR. Zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni talonami na niepytanie, dodatkowymi „szóstkami” z matematyki oraz słodkimi niespodziankami, które ufundowała nauczycielka matematyki i radna powiatowa p. Iwona Klepacka.
Tydzień Matematyki został z entuzjazmem przyjęty przez uczniów, a organizatorki mają nadzieję, że przełamał choć trochę niechęć uczniów do matematyki i pokazał, że obcowanie z matematyką może być ciekawe i przyjemne.