Formularz rejestracyjny na Zjazd Absolwentów - Zmiana terminu

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

e-dziennik

Kierunki kształcenia

Zaplanuj zajęcia

aktualności

 

 

Wyróżnienia, nagrody i szkolenia dla uczniów klas wojskowych.
25 listopada 2018

W sobotę 17 listopada uczniowie najstarszych klas wojskowych zostali zaproszeni  do Poznania na uroczyste podsumowanie działalności Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów. Spotkanie rozpoczęło się pod Pomnikiem Armii Poznań gdzie złożono kwiaty upamiętniając poległych za naszą Ojczyznę. Następnie nastąpił przemarsz na Stary Rynek gdzie odbyła się główna część uroczystości.

W jej trakcie 6 uczniów klas wojskowych z ZSR została wyróżniona dyplomami uznania, pucharami a także Honorowymi Oznakami WSAR. W ręce naszej umundurowanej młodzieży trafił także Brązowy Medal Za Zasługi dla WSAR, co jest dla Nas sporym wyróżnieniem. Widać, że nasza proobronna działalność jest widziana w Wielkopolsce.

Dzień wcześniej uczniowie certyfikowanych klas wojskowych z ZSR  udali się do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny na zajęcia z Edukacji Wojskowej. Wszystko odbywa się w ramach Certyfikacji, która   od tego roku szkolnego objęła naszą szkołę.

Patronat MON – jest dla nas sporym wyróżnieniem a uczniom daje bardzo dobry start w planowaniu swojej przyszłości w mundurze.

Podczas pobytu w Bazie realizowane były następujące tematy, zagadnienia:

  • musztra zespołowa (zbiórki, marsz pododdziału, zachowanie w szyku, oddawanie honorów pododdziałem).
  • Szkolenie medyczne (RKO, budowa i fizjologia układu oddechowego i krążenia, zasady prowadzenia resuscytacji, pozycja boczna ustalona, praca z defibrylatorem - AED)
  • Taktyka (przemieszczanie się żołnierza na polu walki, zajmowanie stanowisk ogniowych, techniki pokonywania przeszkód terenowych, doskonalenie umiejętności taktycznych)
  • Wychowanie fizyczne (elementy walki w bliskim kontakcie…)

Dzień przebiegał bardzo intensywnie a młodzież wróciła do Środy Wlkp. zmęczona ale bogatsza o nową praktyczną wiedzę.

Oby tak dalej!

 

 

Zespół Szkół Rolniczych 
im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
ul. Kosynierów 2b
63-000 Środa Wlkp.

tel.: (061) 285-23-28, 285-23-29
faks: (061) 285-22-64
e-mail:
 
zsrsroda@onet.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką prywatności . Strona stworzona przez  kapary.com